O firmě ARBO – zahradnictví

Základní charakteristika firmy ARBO – zahradnictví:

zahrada-s-kameny-velka

ARBO – zahradnictví s.r.o., založená v září 2000, je personálně totožný pokračovatel firmy Falkenauerová–ARBOR, která se od roku 1990 věnuje projekci a výsadbě soukromých zahrad i veřejné zeleně. Hlavní náplní činnosti firmy je zakládání nových zahrad, rekonstrukce starých, výsadby uličních stromořadí, sídlištní zeleně, sadové úpravy v okolí nových obchodních center a průmyslových objektů, krajinářské a ekologické úpravy a podobně.

ARBO – zahradnictví s.r.o. je plátcem DPH.

Naše zahrada

Firma má vlastní pěstební zahradu s produkcí cca 30.000 ks okrasných dřevin ročně, která slouží i jako záložní zahrada pro nakupovaný materiál.
Firma je pro Čechy a Slovensko generálním dovozcem anglických růží firmy David Austin z Velké Británie.

Kdo jsou lidé z ARBO – zahradnictví?

Vedoucím pracovníkem, jednatelem a statutárním zástupcem společnosti je Miroslav Falkenauer. Vystudoval střední zahradnickou školu a přes 30 let pracuje v oboru.

Firma zaměstnává 13 – 17 pracovníků, z nichž 4 vystudovali střední školu, 2 jsou vyučeni v oboru.

Vybavení firmy ARBO – zahradnictví

Pro svou práci má veškeré potřebné strojní vybavení – nákladní automobil – nosič kontejnerů IVECO, jednonápravové traktory s přívěsným kultivačním nářadím, rotační motorovou sekačku, křovinořez STIHL, motorové pily, strunové sekačky STIHL, čelní nakladač UNC 060 . U úzce spolupracujících firem má k dispozici větší zemní stroje a nákladní automobily.

Dodavatelé a odběratelé

Našimi dodavateli jsou přední školkařské firmy z celé republiky. Část zboží sami dovážíme ze SRN, Itálie a Velké Británie.

Našimi odběrateli jsou např. stavební firmy, městské a obecní úřady, hotely, rekreační střediska, developerské společnosti, školy a další. Samostatnou skupinu pak tvoří privátní osoby.

Kde ARBO – zahradnictví sídlí?

Firma sídlí ve Všerubech u Plzně – cca 15 km od Plzně. Teritorium její činnosti je rozsáhlé – od Chebu a Karlových Varů, přes Tachov, Plzeň po Prahu, ale i Turnov a Liberec.